Amosova pravila ishrane: Ako pratite ove korake bićete mršavi i izuzetno zdravi!

Ovo su glavna prehrambena pravila doktora Amosova. Ugađanje u ishrani dozvoljeno je samo mladima.

Nikolaj Mihajlovič Amosov (1913 – 2002) je bio izvarendan kardiolog, laureat Lenjinove nagrade, akademik Akademije nauka Ukrajine. Nejgova glavna dela vezana su za hirurgiju, biološku i medicinsku kibernetiku.

Amosov je lekar koji je proučavao probleme dugog života, proširio sopstvenu radnu sposobnost na naredne godine.

Ovo su načela ishrane doktora Amosova:

Punih 40 godina, doktor Nikolaj Amosov se smatrao neuhranjenim. Na ovu tvrdnju, Nikolaj Amosov je rekao:

“Moj doručak je obiman i hranljiv: 300 grama svežeg povrća ili kupusa, dva krompira ili hleb i šolja kafe sa mlekom.

Ručak je neregularan, jer dolazi u različito vreme. Jedem salatu, kao i ujutru, bez hleba, bez masti sa minimumom mesa i šoljom kefira ili čajem ili sokom.

Večera: čaj sa šećerom sa zalogajem hleba, malo kobasice i sira. Jedem sezonsko voće. Generalno, uveče sam skoro uvek sit i jedem veoma malo.

Moja visina je 168 centimetara i ja variram u kilaži od 52 do 55 kilograma.”

Amosova pravila ishrane:

-Podsistem zdrave ishrane je najvažniji: pravilna ishrana je neophodna, ali nedovoljan je uslov za zdravlje, međutim, što su lošije druge komponente režima, to je strožja ishrana. Uz veliku fizička kondicija, smirenu psihu, to više sebi možete da dozvolite “greške” u ishrani.

-Borba protiv sopstvenog apetita glavni je problem zdrave osobe. Ugađanje u ishrani dozvoljeno je samo mladima.

-Ne možete jesti profilaktički (preventivno).

-Jedino sredstvo za merenje u ishrani je ravnoteža, a standard je vaša normalna težina.

-Tablice kalorija samo su za uputstvo: koje namirnice da izbegavamo, a koje su bezbedne.Ne prilagođavajte težinu godinama! (U smislu da kilogrami dolaze s godinama)

-Ovo je zaista opasno, čak i zato što ljudi stariji od pedeset rizikuju da dobiju hipertenziju i sklerozu jer su te bolesti povezane sa viškom masnoće.

-Jedite više sirove hrane.

-Dobro je gladovati. Postite nedeljno dva do tri dana – jednom mesečno ili svake dve nedelje bukvalno štrajkujte glađu i bićete zdravi.

-Metabolički trening je trening ćelija za uštetu energije. Postoji samo jedna metoda – budite na obroku bez hrane. Zbog toga će ćelije da “pojedu” sve pa i ono što nije baš jestivo.

“Digestivni kanal ima dva glavna neprijatelja: prekomernu prerađenu hranu i “stres sistem”, hipotalamus i nadbubrežne žlezde, koji pružaju odgovor na stres. Mekan, drobljen kašalj detoksificira mišiće crevne flore i eventualno oslobađa enzime. Dugotrajni mentalni stres, neprijatne emocije mogu narušiti nervnu regulaciju želuca i debelog creva – dva odeljenja koja su najviše povezana sa centralnim nervnim sistemom. Ovaj faktor je posebno izražen kod prekomerne ishrane visoko prerađenom hranom.”

 

Šta uraditi po tom pitanju?

Šteta bilo kod prizvoda je mala ako se telesna težina promeni i ako postoji dovoljno fizičke aktivnosti.

Unos vitamina koji se nalaze u 300 do 500 grama sirovog korenastog povrća, lišća i voća dnevno (što raznovrsnije to bolje). Nezaslađeni sokovi od voća i povrća, uvek različiti piju se uvelikim količinama.

Masti – Za mršavu osobu, masti nisu štetne. Oni koji imaju normalnu telesnu masu, životinjske masti se mogu konzumirati.

Mleko i do 50 grama mesa dnevno daju potrebne aminokiseline.

Ugljeni hidrati – su dozvoljeni ljudima sa normalnom telesnom težinom, samo morate imati na umu da je šećer gori od hleba.

So – Bolje je uopšte je ne koristiti. Zbog soli, trebalo bi da ograničite čak i unos supa.

( Izvor: Stil.kurir.rs)

 

Related Posts

”ŽENA KAD PREĐE 50-U, TREBA ODMAH IZBACITI IZ KUĆE I VRATITI MATERI! NIJE TAD NIZAŠTA, A MUŠKARCIMA TREBA MLAĐA!” : Psiholog šokirao sve svojom izjavom

Zahvaljujući društvenim mrežama u današnje vrijeme možemo u svako doba dana i noći da pročitamo gdje se šta dešavala, ali i izjave svih gostiju, bez obzira u kojim emisijama da…

Read more

U KISELOM ORGANIZMU NASTAJU I NAJTEŽE BOLESTI Doktor Ivanov otkrio kako sa 4 badema zaliječiti želudac, a evo šta je rekao o sodi bikarboni

Kako ishranom postići baznost organizma, da li u tome kako mnogi tvrde pomaže soda bikarbona? O tome su se vodile brojne polemike, ali mnoga pitanja ostala su otvorena. O uticaju…

Read more

Mislima protiv bolesti: Otkrijte kako um može ozdraviti tijelo

Sve više istraživanja pokazuje da mozak i tijelo nisu odvojeni sustavi, već da su duboko povezani i da međusobno utječu jedno na drugo. Naša percepcija svijeta, način na koji reagiramo…

Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *