Ako i vi imate kuhalo, sigurno svakodnevno pravite OVU GREŠKU: A rijetko ko zna da je OPASNA PO ZDRAVLJE

Kuhalo za vodu (kuhalo) često se nalazi u većini suvremenih domova.

Kuhalo za vodu je fantastično; međutim, važno je vodu odmah popiti. Instant napitci poput kave i čaja zahtijevaju brzu pripremu, a ne postoji bolja opcija od kuhala za vodu koja isporučuje kipuću vodu za manje od minute.

Brzina kojom radi upravo je razlog zašto ga često uključujemo, gubimo pojam o vremenu i vraćamo se nakon trideset minuta. Čini se trivijalnim još jednom ga uključiti, pričekati da voda zavrije i pripremiti napitak po želji. Međutim, tu činimo značajnu grešku.

 

Stručnjaci navode da dva puta prokuhana voda može otpustiti štetne tvari poput arsena, nitrata i fluora, a pritom izgubiti i sav kisik i dušik. Vodu je preporučljivo prokuhati samo jednom jer se na taj način učinkovito eliminiraju opasni zagađivači. Međutim, kuhanje po drugi put mijenja njegov kemijski sastav, pretvarajući korisne minerale u štetne.

Povećan unos arsena može rezultirati rakom, neplodnošću i bolestima srca i živčanog sustava. Povišena razina nitrata posebno je kancerogena, dok se fluor povezuje s neurološkim problemima.

Stoga stručnjaci savjetuju da ako ste zaboravili je li voda prokuhala, najbolje je baciti je i upotrijebiti svježu vodu.

 

BONUS:

Pokušala sam oprati stare peškire po BAKINIM SAVJETIMA i rezultat me oduševio: Peškiri su opet mekani i pahuljasti kao na reklami!

Ručnici igraju vitalnu ulogu u našem svakodnevnom životu jer ih redovito koristimo.

Kada se podvrgne redovnom pranju, tkanina ima tendenciju da izgubi svoju mekoću, zadržavajući grubu teksturu koja može izazvati iritaciju kože.

U mnogim slučajevima čak ni uporaba omekšivača ne uspijeva riješiti ovaj problem.

Prema portalu santeplusmag, postoji praktično rješenje koje može učinkovito vratiti mekoću ručnika, ponovno osiguravajući ugodan dodir.

Uz ovaj trik osjećat ćete se neizmjerno zahvalno, a ručnici će dobiti visoke pohvale za svoju mekoću, baš kao u reklamama.

Često se postavlja pitanje o pravilnoj tehnici pranja ručnika, kako bi se očuvala njihova sposobnost upijanja, a da se ne naruši njihova mekoća.

Uz mudrost savjeta ove bake, čovjek može ploviti kroz život bez oslanjanja na skupe resurse.

Održavanje mekoće ručnika može se postići uz pomoć poznatog sastojka u kućanstvu, sode bikarbone.

Dostupnost ovog bijelog praha čini ga idealnim izborom za pranje ručnika, nudeći isplativu alternativu tradicionalnim deterdžentima.

Imala sam tu sreću da sam od svoje bake dobila pametan savjet koji se pokazao učinkovitim čak i na dotrajalim ručnicima grubim poput ribeža.

pristup:

Za pripremu otopine sode bikarbone jednostavno pomiješajte tri žlice sode bikarbone s čašom vode.

Nježno ulijte otopinu u predviđeni odjeljak za deterdžent u perilici rublja.

S ovim rješenjem Vaši će ručnici ponovno dobiti mekoću.

Kako bi se dodatno pojačali rezultati gore spomenute metode, postoje dodatni kućni lijekovi koji se mogu koristiti za postizanje mekših ručnika.

Za optimalne rezultate preporuča se ručnike prije pranja uroniti u mješavinu vode, 4 žlice octa i limunovog soka.

Osim što daje živu boju, ocat također ima sposobnost omekšavanja tkanine.

Dodatno nesretnim okolnostima, otopina kiseline učinkovito eliminira bakterije, osiguravajući da su ručnici temeljito dezinficirani.

Budite uvjereni, miris octa će se raspršiti u roku od nekoliko sati, tako da nema potrebe da se brinete zbog dugotrajnog mirisa.

Samo korištenje ovih savjeta neće biti dovoljno za produljenje vijeka trajanja ručnika izvan njihovog početnog stanja; primjena niza provjerenih tehnika također je imperativ.

Kako biste spriječili bilo kakve probleme, važno je izbjegavati preopterećenje bubnja perilice rublja i umjesto toga ga napuniti do najviše dvije trećine njegovog kapaciteta.

Prateći ovaj proces, tkanine će biti podvrgnute sveobuhvatnom ispiranju, jamčeći optimalnu čistoću.

Budite oprezni pri dodavanju deterdženta u rublje, osobito kada je riječ o izbjeljivaču i omekšivaču, jer je važno ne pretjerivati.

Sa svakim pranjem, na vlaknima se stvara sloj voska, što u konačnici smanjuje sposobnost upijanja tkanine.

Kako biste očuvali živost svojih ručnika, proizvođači ručnika savjetuju redovito pranje obojenih ručnika, obično svaka tri do četiri dana.

Osiguravanjem da se ručnici suše u propisno prozračenom prostoru, odvojeno od vlage, moguće ih je prati jednom tjedno.

Za one koji traže praktično rješenje za redovito sušenje ručnika, električni stalak za ručnike pokazao se kao idealan izbor.

Kako bi se spriječilo upijanje boja, preporuča se pranje ručnika odvojeno od ostale odjeće.

Osim toga, ove životinje imaju sposobnost odbacivanja dlake koja se lako lijepi za odjeću.

Pravilno odvajanje bijelih ručnika od tkanina u boji od iznimne je važnosti.

Korištenje omekšivača na ručnicima ima potencijal smanjiti njihov životni vijek zbog učinka omekšavanja koji imaju na tkaninu, što zauzvrat ugrožava njihovu sposobnost upijanja.

Otkrijte ove korisne savjete koji će osigurati da vaši ručnici ostanu luksuzno mekani i ugodni na dodir.

Neka vam se sreća nasmiješi!

Related Posts

“Dešava se nešto što nismo vidjeli više od 60 godina”: Ovo je detaljna prognoza za zimu koja dolazi

Ivan Ristić, meteorolog amater, izjavljuje da se trebamo pripremiti na puno hladnije vrijeme od očekivanog. Nakon najtoplijeg ljeta i niza rekordno toplih mjeseci, pojavila su se predviđanja koja pokazuju da…

Read more

Čupam paradajz i traje kao SVJEŽ do 2 godine: Bez vode, soli ili sirćeta – malo ljudi poznaje ovu metodu

Želite produžiti rok trajanja svojih rajčica? Ne tražite dalje! Imamo tri fantastične metode koje će vam sigurno biti korisne tijekom cijele sezone. Na ovaj način izvadim rajčice i krenem s…

Read more

Domaći TRIK da se riješite miševa u stanu i podrumu: Samo sam ga spustio na zemlju i sutradan miševa nema nigdje

Kako se približava hladno vrijeme, miševi počinju tražiti hranu i sklonište ulazeći u ljudske domove. Preporučit ćemo proizvode s toliko neugodnim mirisom za miševe da se odluče potpuno kloniti vašeg…

Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *