Kombinacija lanenog sjemena i vode korisna je za rješavanje čak sedam različitih kožnih problema.
Jeste li svjesni da postoji kućni lijek koji može promijeniti vaš izgled u samo 12 dana? Ako imate problema s borama, razmislite o tome da ga isprobate što je prije moguće.
Ključ leži u lanenim sjemenkama koje zbog svojih ljekovitih svojstava pomažu u jačanju potkožnog tkiva, revitalizaciji masnih stanica i vraćanju mladolikog izgleda, osobito oko obraza i nježne kože oko očiju, područja koje je izrazito tanko i podložna boranju.
U zdjelu stavite žlicu lanenog sjemena i potom dodajte trećinu šalice kipuće vode. Smjesu mućkajte nekoliko minuta, zatim pokrijte ubrusom i ostavite da odstoji do večeri.
Tu večer procijedite smjesu koristeći želatinastu vodenu masu u koju su potopljene sjemenke lana.
Pamučnim štapićem nanesite ovu otopinu lanenog sjemena na očišćeno lice i vrat. Nema potrebe za brigom oko područja oko očiju; s pouzdanjem možete primijeniti rješenje iu toj regiji.
Nakon što se maska osuši na vašem licu, ponovno je nanesite. Ovaj postupak treba ponoviti ukupno pet puta.
Učinci maske od lanenih sjemenki:
Pojačava konture lica, učvršćuje i zateže kožu, smanjuje pojavu širokih pora i daje hidrataciju. Osim toga, djeluje kao eksfolijant, smanjujući prekomjerno stvaranje sebuma kod masne kože. Ovaj tretman pomaže u sprječavanju nastanka akni i ublažavanju postojećih prištića. Nadalje, učinkovito usporava razvoj bora i minimizira pojavu finih linija zahvaljujući svojim snažnim svojstvima protiv starenja.
BONUS ČLANAK:
U čašu mlijeka ubacila je četiri češnja češnjaka, čime je učinkovito riješila zdravstveni problem koji pogađa 80 posto populacije.
Dokazi pokazuju da je vodeći čimbenik koji doprinosi izostanku s posla nepodnošljiva bol u leđima. Procjenjuje se da će se oko 80% pojedinaca susresti s ovim oblikom boli u nekoj fazi života, bez obzira na dob. Među različitim kategorijama bolova u leđima, išijas je posebno poznat po svojoj ozbiljnosti, što je posljedica pritiska ili iritacije jednog od pet živčanih korijena koji čine išijatični živac.
Išijas označava specifičan oblik boli koji je posljedica pritiska na išijas, najveći živac u ljudskom tijelu. Ovo stanje može uzrokovati nelagodu koja se širi iz donjeg dijela leđa, proteže se kroz stražnjicu i u noge.
Ozbiljnost boli može varirati od blage do izrazito intenzivne, često ometa dnevne aktivnosti i nepovoljno utječe na ukupnu kvalitetu života.
Iako blaži slučajevi išijasa mogu nestati neovisno, teži slučajevi često zahtijevaju intervenciju. Osim medicinskih tretmana, brojni pojedinci okreću se prirodnim lijekovima za olakšanje svojih stanja. Vrlo cijenjen i učinkovit tradicionalni lijek je mješavina mlijeka i češnjaka.
Upute za pripremu mlijeka s češnjakom.
Potrebne komponente su četiri češnja češnjaka, sitno mljevena, jedna šalica mlijeka i med po ukusu.
Postupak pripreme: U šerpi pomiješajte protisnuti češnjak sa mlijekom. Zagrijte na niskoj razini, neprestano miješajući, dok smjesa ne zavrije. Kad prokuha maknite s vatre i ostavite da se ohladi. Po želji se može dodati med za pojačavanje slatkoće.
Češnjak ima niz zdravstvenih prednosti, uključujući i učinak razrjeđivanja krvi. Stoga se preporučuje da se unos ove mješavine ograniči na maksimalno jedanput dnevno. Jedna dnevna doza ima potencijal značajno ublažiti bol.
Svojstva Belučkog češnjaka definirana su prisustvom alicina, spoja poznatog po snažnom protuupalnom i analgetskom djelovanju. To može pomoći u ublažavanju upale i boli povezanih s išijasom.
Suprotno tome, mlijeko osigurava esencijalni kalcij zajedno s nizom hranjivih tvari vitalnih za očuvanje zdravlja kostiju i mišića. Kombinacija ova dva elementa stvara snažan prirodni lijek koji mnogi pojedinci smatraju vrlo učinkovitim.
Osim kombinacije mlijeka s češnjakom, postoji niz alternativnih prirodnih lijekova koje možete razmotriti za ublažavanje bolova u leđima.
Redovita lagana tjelovježba i istezanje mogu značajno povećati snagu vaših leđnih mišića dok istovremeno smanjuju pritisak na išijatični živac. Aktivnosti kao što su joga i pilates posebno su korisne za poboljšanje fleksibilnosti i smanjenje nelagode.
Topli oblozi su korisni za ublažavanje napetosti mišića, dok su hladni oblozi učinkoviti u smanjenju upale i nelagode.
Masaža:
Terapeutska masaža ima sposobnost ublažavanja napetosti mišića i pospješivanja cirkulacije, čime pridonosi smanjenju tegoba.
Održavanje pravilnog držanja, bilo u sjedećem ili stojećem položaju, može znatno ublažiti opterećenje na leđima.
Iako se prirodni lijekovi mogu pokazati korisnima, neophodno je potražiti savjet liječnika ako:
Kronična bol u leđima traje dulje od nekoliko tjedana, može se širiti niz nogu i praćena je simptomima uključujući slabost, obamrlost ili trnce.
Ozbiljnost boli može biti onesposobljavajuća, značajno remeteći vaše dnevne rutine. Konkretno, išijas i bol u leđima mogu biti prilično ometajući i neugodni. Iako se manje ozbiljni slučajevi često rješavaju bez intervencije, ozbiljniji slučajevi zahtijevaju liječničku pomoć.
Značajno olakšanje može se postići korištenjem prirodnih lijekova, uključujući mješavinu mlijeka i češnjaka. Ova posebna kombinacija poznata je po svojim analgetskim i protuupalnim svojstvima, a brojni su pojedinci izvijestili da su doživjeli olakšanje od ovog jednostavnog lijeka.
Štoviše, prevencija i upravljanje bolovima u leđima može se poduprijeti usvajanjem zdravih navika, redovitom tjelovježbom i prakticiranjem pravilnog držanja. Razborito je posavjetovati se s medicinskim stručnjakom kako biste bili sigurni da odabrani tretman odgovara vašim specifičnim zdravstvenim zahtjevima.