Ovo je najvažnije pravilo kada perete zimske jakne: Evo šta treba ubaciti u bubanj mašine

Žene imaju pametnu metodu za čišćenje perjanica.
Iskusne domaćice pronašle su izvrsnu metodu za čišćenje jakni. Ova metoda je prilično jednostavna, a pridržavanjem svih potrebnih koraka vaša će jakna ostati bez grudica perja.

Neke jakne imaju etiketu koja pokazuje da se ne smiju prati u perilici rublja, već na kemijsko čišćenje. Ipak, određene jakne mogu se prati u stroju ili ručno. Međutim, korištenje perilice rublja često dovodi do zgrudvanja perja, što komplicira proces sušenja. Srećom, žene imaju izvrsno rješenje za ovaj problem.

Forumašica se raspitivala kako njegovati svoju zimsku jaknu koja se nakon pranja u perilici na 30 stupnjeva skroz “začepila” i “ispuhala”. Evo njezinih savjeta:

“Za pranje svih perjanica koristim tri teniske loptice; to je smjernica. Jedna jakna iz Amerike ima čak i precizne upute otisnute na etiketi unutra. Nakon toga ide u sušilicu rublja (ako sušilica nije dostupna, može izostaviti ovaj korak), a kada se osuši, jakna se vraća u prvobitni oblik, baš kao što je bila prije pranja”, podijelila je korisnica na forumu ana.rs. Mnogi drugi brzo su se složili da ova metoda doista “radi”.

“Kad se jakna izvadi iz mašine i osuši, ostaje u svom izvornom stanju jer kuglice pomažu u odvajanju perja. Za razliku od pranja bez kuglica, ne stvaraju se grudice”, podijelila je druga sudionica foruma.

Osim teniskih loptica, evo još nekoliko korisnih prijedloga za čišćenje perjanica:
Izbjegavajte pranje više jakni u isto vrijeme.

Kada perete donju jaknu, ona se širi i zauzima značajan dio bubnja, stoga je važno ne preopteretiti stroj. Pranje jedne po jedne jakne osigurava ravnomjernije pranje i bolje rezultate.

Izbjegavajte korištenje standardnog deterdženta za pranje rublja.
Prilikom čišćenja perjanica savjetuje se korištenje tekućeg deterdženta namijenjenog osjetljivim tkaninama ili posebnog deterdženta namijenjenog perju.

Odaberite postavku za nježno pranje osjetljivih tkanina.
Svaki stroj nudi različite postavke, ali kada perete perje jakne, najbolje je odabrati osjetljivi ciklus i osigurati da temperatura vode ostane ispod 30 do 40 stupnjeva.

Klonite se centrifuge.
Perje jakne obično je potrebno prati samo jednom ili dva puta godišnje, a preporučljivo je preskočiti centrifugu tijekom čišćenja kako biste spriječili oštećenje perja.

Slijedeći ove savjete, osigurat ćete da vaša jakna ostane u izvrsnom stanju, bez grudica i da će zadržati svoj oblik, čak i nakon pranja.

BONUS:

SLAN0M V0D0M Čišćenje debelog crijeva: Uklonite sve 0TR0VE nakon zatvora u samo 30 minuta!

Mnogi ljudi pate od zatvora, a često hrana bogata vlaknima ne nudi olakšanje koje traže. Slana otopina je najučinkovitiji tretman. Slana voda pomaže u čišćenju crijeva, što može pomoći u vraćanju probavnih funkcija u normalu. Osim toga, sol igra ključnu ulogu u pokretanju raznih biokemijskih procesa u tijelu.

Fiziološki rast ne samo da pomaže u čišćenju crijeva, već također doprinosi smanjenju kroničnog umora. Kada ste spremni pripremiti fiziološku otopinu za čišćenje debelog crijeva, odlučite se za morsku ili himalajsku sol, a izbjegavajte jodirane varijante. Započnite kuhanjem vode i ostavite je da se ohladi dok ne postigne sobnu temperaturu, iako je prihvatljiva i blago povišena temperatura.

Započnite dodavanjem 2 žlice soli u vodu. Za ravnotežu slanosti bit će potreban sok od limuna. Ulijte vodu u staklenu posudu, zatim umiješajte sol i limunov sok prije nego što zatvorite posudu.

Miješajte posudu dok se sol potpuno ne otopi. Za najbolji učinak savjetuje se upotrijebiti otopinu unutar 5 minuta, po mogućnosti odmah.

Zatim lezite na jednu stranu i nježno masirajte trbuh, zatim se okrenite na suprotnu stranu i ponovite masažu. Možete očekivati ​​da će vam se crijeva očistiti za otprilike trideset minuta. Ovaj postupak čišćenja može se završiti za samo nekoliko sati, stoga je preporučljivo ostati kod kuće tijekom tog vremena.

Za postizanje optimalnih rezultata, preporučljivo je ovo čišćenje provoditi na prazan želudac ili nekoliko sati nakon obroka. Međutim, važno je biti oprezan: nastavite samo ako imate jak zatvor i ako ste se posavjetovali sa svojim liječnikom.

Kako biste poboljšali probavu, razmislite o uklanjanju slatke hrane i bijelog brašna iz prehrane. Dodatno, poželjno je ubaciti znatnu porciju juhe koja sadrži i svježe i kuhano povrće.

Related Posts

Kažu da noću nikako ne treba iz kuće: Danas pocinju “nekršteni” dani, evo i do kada traju

Napolju se ne ostavlja ništa belo, a naročito se brine da van ne ostane dečja odeća jer bi zle sile bajalicama i urocima mogle preko stvari da naškode deci. Slušaj…

Read more

Danas je MAGIČAN DAN: Niz 1-1-1 privlači obilje, evo šta treba da uradite na ovaj dan

Prema tumačenju numerologije, niz 1-1-1 predstavlja spoj koji stvara moćan broj – evo šta to znači. Danas je 11.1., a to znači magičan dan i niz 111. Ovaj niz sadrži…

Read more

Ovo o svojoj djeci nikome ne treba da pričate: Čak ni rodbini

Postoje stvari o kojima ne treba pričati, čak ni o svojoj djeci, pa ni rodbini. U današnjem brzom 21. vijeku, gdje tehnologija brzo napreduje, često se osjećamo naprednijim od naših…

Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *