Izvanredan prijedlog gđe Danice otkriven je na web stranici napadovy.blog.
Često sam razmišljao kako neki pojedinci postižu obilan urod rajčice. Srećom, djed mi je jednog dana otkrio svoju tajnu.
Prilikom svakog mog posjeta njemu, promatrao sam vrt koji je obilovao bujnim domaćim povrćem; stoga sam poslušao njegov savjet i na kraju uspio proizvesti obilan prinos rajčica.
Recept koji nudi je nevjerojatno jednostavan. Za to je potrebno napuniti posudu od 3 litre s 2,6 do 2,7 litara čiste vode bez klora – poželjna je odstajala kišnica – zajedno sa 100 grama kvasca razrijeđenog u vrućoj vodi i pola šalice šećera.
Nakon toga pokrijte posudu gazom i stavite je na toplo mjesto, povremeno protresajući sadržaj.
Po završetku fermentacije, otopina se priprema za upotrebu. Jednu čašu ove otopine treba razrijediti u 10 litara vode, po mogućnosti kišnice ili stajaće vode, i nanijeti za navodnjavanje grmova rajčice.
Korištenje ovog rješenja tri puta tijekom sezone dat će izvanredne rezultate. Kad sam prošle godine prvi put isprobao ovaj recept, biljke rajčice bile su obilne plodovima, bez ikakvih mrlja.
Držali su se na način koji je podsjećao na posebnu rasu.
Najznačajnije otkriće bilo je da su biljke dale plod tijekom listopada, unatoč prevladavajućim hladnim i kišnim uvjetima u mjesecu.
Na djedov prijedlog prošle godine sam u svaku rupu kad sam sadio presadnice rajčice ubacio šaku usitnjenog, osušenog kruha pomiješanog s pepelom.
Tijekom ljetnih mjeseci postalo je potrebno pričvrstiti stabljike na čvrste nosače zbog obilja rajčica.
Ove su preporuke vrlo korisne i učinkovite; stoga vas potičemo da ih podijelite među kolegama vrtlarima. Osim toga, cijenili bismo vaše dodatne uvide o prehrani kod kuće.
Jedno od najčešće korištenih gnojiva za uzgoj rajčice je voda od pepela. Za njegovu pripremu pomiješajte 500 grama pepela u kantu i prelijte pepeo s 5 litara kipuće vode. Ostavite smjesu da kuha dok se pepeo ne slegne na dno.
Nakon toga pretočite vodu u zasebnu posudu i razrijedite je dodavanjem 5 litara vode, najbolje kišnice.
Otopina koprive može se koristiti za gnojidbu rajčice i raznih drugih kultura.
Kopriva se smatra istaknutim sredstvom u organskoj poljoprivredi zbog svoje višestruke primjene kao gnojiva, insekticida i fungicida.
Uključite znatnu količinu nasjeckane koprive u tlo oko biljke. Nakon toga pripremite otopinu prikladnu za primjenu prskanjem po stabljici i lišću.
Pola kante koprive pomiješajte s 10 litara tople vode.
Ostavite otopinu da stoji na sunčevoj svjetlosti otprilike 7 do 10 dana, nakon čega će biti spremna za upotrebu. Otopinu razrijedite vodom u omjeru 1:10, pretočite u raspršivač i prskajte cijelu biljku.
Za postizanje optimalnih rezultata može se dodati mala količina pepela.
Mlijeko, uključujući i obrane vrste, služi kao učinkovito gnojivo u povrtnjaku, a ima i značajnu ulogu u borbi protiv gljivičnih bolesti.
Jednu litru mlijeka pomiješajte s devet litara vode i dodajte trideset kapi tinkture joda. Ovom otopinom prskajte cijelu biljku jednom u sedam do deset dana.
Soda bikarbona ima dvostruku svrhu, primjenjiva iu kućanstvu iu vrtu. Za pripremu otopine pomiješajte 1 do 2 žličice sode bikarbone s jednom litrom tople vode, zatim smjesu promućkajte i raspršivačem nanesite na biljke.
Nakon toga ih pospite pepelom. Kore od banane.
Bogate kalijem i magnezijem, koji su neophodni za optimalan rast biljaka, kore banane služe kao koristan dodatak vašem vrtu. Kako biste ih učinkovito iskoristili, sitno nasjeckajte koru banane i ubacite je u tlo oko vaših biljaka. Hranjive tvari koje daju obogatit će tlo, a time će nahraniti rajčice i razne druge biljke u vašem vrtu.
LEAVE A REPLY