KINEZI TVRDE, RECITE KADA SE BUDITE TOKOM NOĆI I REĆI ĆEMO VAM KOJI PROBLEM IMATE: Evo kada se budite ako imate problema sa plućima (FOTO)

Ako se stalno budite otprilike u isto vrijeme svake noći, Kinezi predlažu da obratite pažnju na vaš tjelesni sat. Kažu da svaki sat sna prije ponoći vrijedi 2 sata nakon ponoći, ali da biste se dobro naspavali, prvo trebate provjeriti svoje organe.

Od 21 sat. do 23 sata

Prozor između 21 sat. i 23 sata je povezan s vašim endokrinim i limfnim sistemom, kažu Kinezi. Ovi sistemi su aktivniji u to vrijeme. Ako nisu u ravnoteži, mogli biste se osjećati depresivno i loše.

Također, među ovim simptomima možete doživjeti osjećaj krivnje, neravnotežu hormona i poremećaj štitnjače. Trebate bolju rutinu odlaska na spavanje i zapamtite da je 22:30. posljednje je vrijeme kada biste trebali biti u krevetu kako biste bili sigurni da ćete zaspati do 23 sata.

Od 23 sata. do 1 ujutro

Ovo razdoblje odgovorno je za žučni mjehur. Pogrešan rad ovog organa dovodi do neuravnoteženog osjećaja nesigurnosti, loše prosudbe, poteškoća u donošenju odluka, sramežljivosti, bojažljivosti i visokog holesterola. Stručnjaci savjetuju da izbjegavate konzumaciju nezdravih pića i transmasti.

Od 1 sat ujutru do 3 sata

U tom razdoblju jetra je aktivnija.

Budite li se stalno u ovo vrijeme, možda imate previše loših navika, uključujući konzumiranje nezdravih pića i nezdrave hrane, osobito ako to činite noću.

Od 3 sata ujutru do 5 sati

Pluća su tokom ovih sati aktivna. Ako imate problema s ovim organom, možete osjetiti tugu, plitko disanje, znojenje i bolove u prsima. Pokušajte raditi vježbe disanja prije spavanja ili razgovarajte s prijateljem ili psihologom.

Od 5 sati ujutru do 7 sati

Debelo crijevo u ovom periodu radi aktivno. Kinezi predlažu da u svoju prehranu uključite više vlakana ili vode.

Related Posts

10 boraca za bolju krvnu sliku

Iako se meso najčešće nalazi na vrhu liste namirnica bogatih željezom, postoji niz namirnica biljnog porijekla koje sadrže jednake, pa i veće količine ovog minerala. Preporučeni dnevni unos željeza za…

Read more

Cimet čuva srce i liječi akne, a đumbir pomaže protiv prehlade

Raznovrsni orašasti plodovi, sušene smokve i šljive, klinčić, anis, mogu se upotrijebiti za izradu domaćih pripravaka protiv bronhitisa, anemije i povišenog šećera. Ako svakodnevno koristite ove namirnice, bit ćete zdraviji….

Read more

Karcinom grla – koliko se često javlja i kod koga?

Rak grla (karcinom larinksa) je zloćudni tumor koji nastaje kad se u tkivu grla pojave i počnu razvijati maligne (zloćudne) tumorske stanice koje isto to tkivo počnu razarati. Naziv grlo…

Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *