Dvostruka berba paradajza, krastavaca i bez štetočina: Sipajte ovo domaće ČUDO u baštu

Mlijeko je nutritivno bogata namirnica koja sadrži bitne vitamine i minerale. Može se učinkovito koristiti u vrtu u razne svrhe, uključujući i gnojivo, djelovanje kao pesticid ili čišćenje vrtlarskog alata.
Ovaj će članak pružiti smjernice o optimalnom korištenju predmeta. Oslonite se na prijedloge koje donosi portal mitrucoscaseros.

Zbog povišene razine kalcija mlijeko služi kao prirodno gnojivo, slično gnojivu. Posebno je koristan za biljke podložne truljenju, uključujući tikvice, rajčice i paprike.
Poželjno je koristiti hladno, punomasno mlijeko zbog njegove vrhunske nutritivne vrijednosti.

Za stvaranje mliječnog gnojiva, pomiješajte jednake količine mlijeka i vode u boci. Nakon što ste temeljito protresli smjesu, probušite vrh boce i upotrijebite je za navodnjavanje biljaka.
Nadalje, neki stručnjaci tvrde da mlijeko služi kao izuzetno folijarno gnojivo, koje potiče rast većih listova i plodova. Pruža izvanrednu ishranu usjevima poput krastavaca, paprike i rajčice.
U fazi plodonošenja, krastavci se mogu tretirati ovim mliječnim proizvodom. Bit ćete iznenađeni okusom koji razvijaju i obiljem novih plodova koje će dati kao rezultat.

Potrebno je sljedeće: 0,5 litara mlijeka, 10 litara vode i 10 kapi joda.

NAČIN PRIPREME:
Sve sastojke dobro promiješajte i nanesite smjesu na korijenje. Za svaku biljku će biti potrebno oko 200 ml.
Doziranje se može prilagoditi vašim potrebama. Neophodno je dosljedno pratiti omjer pojedinih komponenti.

Mlijeko služi kao učinkovito sredstvo za zaštitu bilja, posebice protiv grinja, lisnih uši i raznih drugih sitnih nametnika. Istraživanja pokazuju da ovi insekti nisu u stanju “probaviti” znatnu količinu šećera prisutnog u mlijeku, što dovodi do njihove smrti.

Ovo je osobito primjenjivo kada se punomasno mlijeko pomiješa s jednakim udjelom vode. Ova mješavina je učinkovita protiv rasta gljivica i plijesni u biljkama.
Često, usprkos našim najvećim naporima, biljke možda ne uspijevaju i ne pokazuju živost kakvu zamišljamo. Čini se da u tom pogledu mlijeko nudi određenu pomoć.

Jednostavno napravite otopinu razrjeđivanjem mlijeka i nanesite je na lišće pomoću spreja. Ova metoda može pomoći u inhibiciji rasta gljivica i plijesni na biljkama.
Dodatno se može koristiti u kombinaciji s drugim prirodnim pesticidima kako bi se poboljšala njegova apsorpcija.

Mlijeko služi kao učinkovito sredstvo za borbu protiv plijesni i gljivičnih bolesti koje pogađaju biljke. Za pripremu mliječne otopine pomiješajte 1 dio mlijeka s 3 dijela vode.
Unesite otopinu u raspršivač i nanesite je na zahvaćeno lišće svakih 10 dana. Ova metoda se može primijeniti odmah nakon sadnje, jer služi i kao preventivna mjera protiv bolesti.

Kvaliteta tla značajno će se poboljšati primjenom mlijeka. Izlijevanjem mlijeka u tlo koje okružuje biljke, to će poboljšati njegovu kvalitetu jer tlo apsorbira vitamine i minerale prisutne u mlijeku. Dok se mnogi vrtlari odlučuju za posipanje mlijeka u prahu po tlu, alternativna metoda uključuje korištenje mlijeka koje je razrijeđeno vodom.

Bitno je osigurati da se vrtni alati i pribor pravilno koriste i skladište. Nerijetko pribjegavamo kemikalijama i toksinima za njihovu dezinfekciju, nesvjesni da u istu svrhu može poslužiti i mlijeko.
Kada koristite vrtne škare, može biti korisno uroniti ih u mlijeko. Ova praksa služi ne samo za sprječavanje stvaranja hrđe na alatima, već također djeluje kao prirodni dezinficijens.

Za zaštitu rajčice od plijesni i raznih bolesti može se pripremiti prirodno škropivo od mješavine 1 dijela mlijeka i 9 dijelova vode. Ovu otopinu treba nanositi na sadnice jednom mjesečno.
Usvajanjem ovog pristupa, zaštitit ćemo se od bolesti, osiguravajući da biljke napreduju u zdravom okruženju. Osim toga, mlijeko služi za odvraćanje određenih štetnika.

Otopina sastavljena od vode i mlijeka služi za odvraćanje određenih insekata koji predstavljaju prijetnju biljkama. Dodatno mlijeko u kombinaciji s melasom…
Kombinacijom mlijeka s melasom postižemo bolje rezultate u zaštiti bilja. Ova mješavina obiluje ugljikohidratima, čime pridonosi snazi ​​i otpornosti biljaka.
Ako vam neugodan miris ove otopine smeta, možemo je razrijediti vodom kako bismo ublažili problem.

VAŽNO UPOZORENJE:
Važno je zapamtiti da povremeno korištenje mlijeka služi kao učinkovito prirodno sredstvo za održavanje vrta. Međutim, prekomjerna uporaba može rezultirati štetnim učincima, uključujući zastoj u rastu biljaka i nepoželjne mirise. Kao i sve resurse, mlijeko treba primjenjivati ​​razumno iu odgovarajućim količinama unutar vrta.

Related Posts

3 PUTA više prinosa krastavca i bez bolesti: Spremite se da ovu metodu pružite cijeloj porodici

Ovo je nekoliko principa uzgoja kvalitetnih, jakih i posebno ukusnih kiselih krastavaca koji nisu gorki. Racionalan način uzgoja – bez komercijalnih đubriva, bolesti i 3x veći prinos Samo se pridržavajte…

Read more

Jedan znak horoskopa je pod snažnom zaštitom anđela, sudbina mu je naklonjena i uvijek šalje spas

Astrolozi vjeruju da je Strijelac pod nadzorom anđela, te da mu oni pomažu da se izbori sa svim negativnim stvarima u životu. Vladaru Strijelca je Jupiter, najveća planeta zodijaka. Kako…

Read more

Nema bolje domaćice od nje: Goca Tržan otkrila starinski recept njene mame za koh koji je toliko ukusan da brzo nestaje

Goca Tržan otkrila nam je starinski recept njene mame za najbolji koh. Posle raskošnog ručka koji se obično podrazumeva nedeljom, danom kada odmaramo, uživamo i provodimo vreme sa voljenim osobama,…

Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *