Sipao sam 10 ml ispod krastavaca i skupljaćete krastavce pravo u kante: MAKSIMALNI PRINOSI!

Nakon primjene ovog organskog gnojiva, vaši će krastavci pokazivati ​​plodan rast. Počet će brzo rasti, razviti obilno lišće i proizvesti značajan broj cvjetova koji se kasnije pretvaraju u plodove.
Potrebna su samo dva sastojka iz kuhinje, uz vodu.

 

Potrebni su sljedeći sastojci: ljuske jednog jajeta, jedna čajna žličica sode bikarbone i dvije litre vode.

Priprema:
Stavite ljusku jajeta u blender, dodajte sodu bikarbonu i prelijte smjesu vodom. Dobro izmiješajte i ostavite da odstoji 24 sata.
Nakon toga smjesu procijedite kroz fino sito i razrijedite s jednom litrom vode prije primjene kao gnojiva.

Dobit ćete ukupno 3 litre ovog hranjivim tvarima bogatog gnojiva. Dodatne informacije dostupne su u videu priloženom na kraju članka.
Neredovito navodnjavanje i sušni uvjeti predstavljaju značajnu prijetnju ishrani i zaštiti usjeva od štetnika kao što su krastavci, rajčice i paprike.

Vodu jako cijene, osobito tijekom vegetacije. Na primjer, ako krastavcima ne pružite odgovarajuću hidrataciju kada je to potrebno, plodovi će imati gorak okus.
Neće biti stvaranja novih plodova; nego će se sadašnji samo odvojiti i pasti.

Nedovoljna gnojidba krastavaca može dovesti do nedostatka makro i mikroelemenata, što dovodi do problema s rastom usjeva, čak i uz redovito zalijevanje. Ipak, spremni smo Vam ponuditi učinkovito rješenje.
Za formuliranje otopine potrebno je nabaviti drveni pepeo.

Za početak, važno je prepoznati da drveni pepeo, bilo da je dobiven iz kamina ili peći, služi kao fascinantan izvor hranjivih tvari za biljke. Za one koji možda ne znaju, drveni pepeo sadrži značajne količine kalcija, kalija, fosfora, silicijevog dioksida i raznih mineralnih soli.

To je razlog zašto služi kao gnojivo koje pospješuje razvoj cvjetova i plodova. Osim toga, može se koristiti u kombinaciji s nekoliko biljaka, uključujući koprivu i maslačak, među ostalima.
Jednostavno ih pomiješajte s pepelom i time je proces završen. Pepeo i pH.

Dodatni značajan čimbenik u vezi s drvenim pepelom u tlu je njegov učinak na pH razine. Alkalnost pepela dovodi do brzog porasta pH tla.

Važnost ove tvari za kisela tla je značajna jer olakšava otpuštanje hranjivih tvari i pomaže u poboljšanju kiselosti, čime se pH vrijednost približava optimalnoj razini za većinu kultiviranih biljaka. Međutim, u alkalnim tlima to može predstavljati izazove i potencijalno dovesti do kloroze.

Nužno je koristiti isključivo drveni pepeo i suzdržati se od korištenja kartona, plastike, novina ili materijala nejasnog podrijetla. Ako radije ne koristite tekući napitak pepela, postoje različite dostupne alternative za njegovu primjenu izravno na tlo.

Jedan pristup uključuje prskanje područja oko biljaka ne samo kako bi se tlo opskrbilo bitnim hranjivim tvarima, već i kako bi se uspostavila zaštitna barijera protiv puževa i puževa. Alternativna tehnika je kombiniranje pepela sa zemljom u omjeru četiri dijela zemlje na jedan dio pepela.

Najučinkovitija metoda za dodavanje drvenog pepela u vaš vrt je da ga rasporedite po zasađenim gredicama. Unatoč tome, kao i sa svim gnojivima, leteći pepeo treba primjenjivati ​​umjereno.
Važno je napomenuti da prekomjerna primjena može dovesti do povećanja pH tla.

Drveni pepeo nudi nekoliko prednosti u vrtlarstvu, uključujući njegovu dokazanu učinkovitost u odbijanju štetočina poput mrava, puževa, puževa puževa i određenih vrsta gusjenica.

Stavite određenu količinu pepela u posudu i rasporedite ga u kružnim uzorcima oko biljaka. Bitno je da krug ostane potpuno zatvoren kako bi spriječio insekte u pristupu biljkama.
Korištenje pepela kao gnojiva za vaš vrt i biljke služi kao izvrsna metoda za opskrbu osnovnim hranjivim tvarima i održavanje dobro uravnoteženog supstrata.

Neophodno je nadopuniti poljoprivredno zemljište fosforom i kalijem kako bi se spriječilo iscrpljivanje ovih vitalnih minerala. Za pripremu otopine drvenog pepela bit će potrebni sljedeći materijali:
Jedna čaša drvenog pepela pomiješana s deset litara vode.

Priprema:
Ovo gnojivo treba primijeniti ili tijekom presađivanja rajčice, paprike i krastavaca ili prilikom gnojidbe presadnica otprilike 7 do 10 dana nakon sadnje. Preporučljivo je temeljito promiješati vodu i pepeo, dopuštajući otopini da odstoji nekoliko dana.

Nakon toga smjesu još jednom dobro promiješajte i nanesite na prethodno navlaženu zemlju, pazeći da dopre do korijena biljaka. Obično je za svaki grm potrebno oko pola litre otopine drvenog pepela.
Pobrinite se da sve vaše biljke krastavaca dobiju odgovarajuće zalijevanje kako biste osigurali obilnu i estetski ugodnu žetvu.

Pepeo se sastoji od približno 17-18% kalcijevog karbonata i 16% kalcijevog silikata, a oboje olakšavaju apsorpciju brojnih hranjivih tvari iz tla biljkama. Osim toga, sadrži kalcijev sulfat, kalcijev klorid i niz drugih minerala koji potiču brz i snažan rast. Nadalje, ove komponente igraju značajnu ulogu u zaštiti biljaka od niza bolesti.

 

Related Posts

M0J MUŽ JE SV0J0J MAJCI DA0 KLJUČEVE 0D NAŠE KUĆE A DA MENE NIJE NI PITA0

Moj suprug je dao svojoj majci kljuceve od nase kuce, Ja sam tada jako bijesna bila a ona je samo nasmijala se i rekla mi je: “Mora da si zaboravila…

Read more

S0K 0D LUKA + JABUK0V0 SIRĆE: Samo P0MIJEŠAJTE i riješite se staračkih pjega na rukama, licu i dekolteu JEDN0M za svagda

Kako starite, pigmentne mrlje se mogu pojaviti na vašim rukama, licu ili dekolteu. Međutim, ako mislite da je to problem koji pogađa samo starost, varate se. Ove mrlje se mogu…

Read more

ZAB0RAVITE NA ISPREKIDAN SAN: SAM0 pojedete jednu od 0VE 3 voćke i spavaćete KA0 T0P

Da li pijete čaj, meditirate ili se samo ušuškate u krevet sa dobrom knjigom, na vama je jer svi mi imamo svoje načine da se pripremimo za dobar noćni san….

Read more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *